DIY: Szybka dekoracja na Halloween

Zdaję sobie sprawę, że w tym roku nie będzie hucznych imprez, ale jeżeli ktoś lubił świętować Halloween, to obecna sytuacja nie powinna go przed tym powstrzymać. Co prawda pewnie w bardzo okrojonym gronie, ale każdy może jakoś sobie tą rzeczywistość odczarować. W związku z tym, gdybyście chcieli wprowadzić trochę mrocznych klimatów do mieszkania, to mam dla Was kilka szybkich i prostych pomysłów.

 

Będziemy potrzebować

czarny brystol
taśma malarska
sztuczną pajęczynę (moja jest z Flying Tiger)
stare książki
wazon
suche gałązki
dekorację w kształcie czaszki

 

Po pierwsze możecie wyciąć z brystolu różnej wielkości nietoperze i za pomocą zawiniętej, tak, aby kleiła się dwustronnie taśmy malarskiej możecie przykleić je do ściany bądź mebli. Taśma malarska zabezpieczy farbę od oderwania jej razem z klejem, jak już będziecie pozbywać się dekoracji. Ja sama stworzyłam wzory nietoperzy, ale gotowe szablony macie np. tu i tu.

IMG_2393 h2 (1)

Po drugie sztuczna pajęczyna zawsze zrobi robotę – można rozwiesić ją pod sufitem, na ścianie, na meblach – to szybki sposób na zbudowanie klimatu.

IMG_2397

IMG_2384

IMG_2386

Po trzecie dodatki – wazon z suchymi gałązkami, które z pewnością znajdziecie w ogrodzie lub parku, oblepione wspomnianą wcześniej pajęczyną również dobrze sprawdzą się jako rekwizyt. Albo stos starych książek z czaszką, bądź świecami na nim. To tylko kilka pomysłów dekoracji, które można na szybko i niskim nakładem pacy wyczarować w kilka lub kilkanaście minut.

h1 (1)

 

0 comments on “DIY: Szybka dekoracja na HalloweenAdd yours →

Leave a Reply