DIY: Mobil w marynistycznym stylu

_IMG_3293

To mój drugi mobil, który zrobiłam na zamówienie mojej koleżanki. Pierwszym był ten z mini superbohaterami. Tym razem jednak motywem przewodnim miały być łódki, woda i wszystko co się z tym kojarzy. Miało być monochromatycznie, ale tak marynarsko więc koleżanka poprosiła o biel i granat zamiast czerni. Od siebie dodałam czerwono-biały sznurek, aby kompletnie już dopełnić ten marynistyczny styl i trochę przełamać ten monochromatyzm.

 

Będziemy potrzebować

biały i granatowy filc
watę
nożyce
wykałaczkę
igłę i nitkę
plastikową obręcz
czerwono-biały skręcany sznurek
pistolet na ciepły klej

_IMG_3258

Najpierw na kartce rysujemy sobie mniej więcej kształty jakie chcemy i planujemy wielkość elementów.

_IMG_3259

Z filcu wycinamy kształty – wszystko podwójnie oprócz szczebelków ze steru i pasków na kole ratunkowym, które potrzebujemy w liczbie 4)

_IMG_3260

Przy pomocy igły i nitki zszywamy ze sobą elementy, pamiętając o tym, żeby elementy dekoracyjne naszyć najpierw, zanim połączymy na stałe większe elementy oraz aby na bieżąco wypychać je watą przy pomocy wykałaczki, tak, by utrzymały kształt.

_IMG_3261

Aby przygotować stelaż przy pomocy pistoletu na ciepły klej aplikujemy go na obręcz i okręcamy dookoła czerwono-biały sznurek. Następnie wycinamy 4 równej długości paski i mocujemy je do obręczy.

_IMG_3287

_IMG_3288

Wszystkie razem związujemy razem na górze dwoma supełkami, aby stworzyć zawieszkę.

_IMG_3289

Na koniec za pomocą nitki mocujemy na różnych wysokościach nasze elementy mobilu, a odrobiną kleju zabezpieczamy supełki i końce nitek.

_IMG_3290

I gotowe! Ja dodałam jeszcze sznurek do kotwicy i koła ratunkowego😊

_IMG_3297

_IMG_3304

_IMG_3295

_IMG_3301

_IMG_3293

Dodaj komentarz