DIY: Poszewki na poduszki z roślinnym motywem

_DSCF4169

Jak pewnie część z Was zauważyła, jakiś czas temu zakochałam się w roślinnych motywach i ta miłość trwa nadal. marzyły mi się poszewki na poduszki ze wzorem w egzotyczne liście. Niestety, albo nie mogłam znaleźć takich, które spełniałyby moje oczekiwania, albo nie wpisywałyby się w wystrój naszgo wnętrza. Uznałam, że zrobię je sama.

Naszą monochromatykę czarno-biało-sarych mebli przełamaliśmy żółtymi akcentami. Mam nadzieję, że już niebawem będę mgła podzielić się z Wami efektami naszej rocznej pracy nad dopieszczaniem całości. Dlatego też w kwestii poszewek na poduszki do kanapy byłam wybredna – nie chciałam przesadzić i zrobić przerostu formy nad treścią, ale także nie chciałam, aby wyszło zbyt pstrokato. Ostatecznie zdecydowałam, że zostanę z czarno-białem wzorem – kupiłam bawełniane białe poszewki i przy pomocy pisaka do materiału sama namalowałam roślinny wzór – wybrałam monsterę (oczywiście :P) i liście bananowca :)

DIY: Pillowcases with floral pattern

As some of you may have noticed, some time ago I fell in love with plants and this love continues. I was dreaming about pillowcases with exotic patterns. Unfortunately, either I could not find the ones that would meet my expectations or would not fit in the decor of our interior. I thought I would do it myself.
Our monochrome black-and-white furniture was broken with yellow accents. I hope that I will soon be able to share with you the effects of our annual work on the adapting of the whole space. That’s why I was picky about cushion covers for our couch – I didn’t want to overdo and overgrow the form over the content, but I also did not want it to come out too drab. Finally, I decided to stay with the black and white pattern – I bought cotton white pillow and with the help of a fabric pen I draw a plant pattern – I chose a monster (of course :P) and banana leaves :)

Będziemy potrzebować / We will need

bawełniane poszewki / cotton pillowcases
pisak do tkanin / fabric pen
twardą podkładkę / hard pad

_DSCF3826

Aby wykonać takie poszewki naprawdę niewiele potrzeba. Podkłądka będzie Wam potrzebna do tego, aby móc dobrze rozłożyć na pąłsko materiał i po nim rysować. Wybierzcie taki wzór, jaki Wam najbardziej odpowiada – możecie najpierw nanieść go na poszwkę ołówkiem, a następnie pokrywać pisakiem.

_DSCF3827

Kiedy poszewki są gotowe, aby utrwalić to co na nich narysowaliście wystarczy przeprasować je gorącym żelazkiem – poleca położyć na poszewkę kartkę papieru i przez nią zaprasować wzór :)

_DSCF4168

_DSCF4171

_DSCF4170

_DSCF4169

_DSCF4172

Dodaj komentarz