DIY: Obraz w jodełkę

_DSCF8619

Spotkałam się kiedyś z obrazem, który pod warstwą wzoru w jodełkę skrywał drugi obraz. Bardzo mi się to spodobało i postanowiłam wykonać coś podobnego. Najpierw przygotowałam bazę, która stała u mnie przez rok, ponieważ połączenie kolorów spowodowało, że szkoda mi było nanosić na nie białej warstwy. Przyszedł jednak na to czas i efekt końcowy moim zdaniem jest interesujący. Możecie sami wykonać coś podobnego, albo zamalować inne płótno, już posiadane.

DIY: Herringbone painting

I saw once an image that beneath the concealed herringbone pattern has second image. I really liked it and decided to do something similar. First I prepared the base, which stood at my apartment for a year, because the color combination makes me feel that I don’t want to add to it the white layer. But th time came for it and the end result I think is interesting. You can do something similar yourselves, or paint over another canvas that you already have.

 

Będziemy potrzebować / We will need:

podobrazie / canvas

kolorowe farby akrylowe / colorful acrylic paints

taśmę malarską / masking tape

pędzel / brush

nożyce / scissors

_DSCF8615

Ja zdecydowałam się na kolorową bazę, ale to nie oznacza, ze musicie trzymać się tej konwencji. Może to być jednolite tło, albo mieszanka tylko kilku kolorów – wybór należy do Was. Z taśmy starałam się wycinać paski jednakowej długości i układać je w jodełkę na płótnie.

_DSCF8616

Kiedy wszystkie paski były przyklejone, usunęłam kilka z nich, aby stworzyć luki we wzorze.

_DSCF8617

Ostrożnie nanosiłam warstwy białej farby.

_DSCF8618

Kiedy farba trochę przyschła usunęłam paski taśmy i pozwoliłam płótnu dobrze wyschnąć.

_DSCF8619 _DSCF8622 _DSCF8620

Dodaj komentarz