Szklane kolczyki w stylu etno.

DSCF5852

Szklane koraliki – wielu ma do nich słabość. Podejrzewam, że część z Was także. W końcu historia pokazuje, że między innymi za szklane paciorki, których wartość szacowano na 24 dolary Indianie odsprzedali Holendrom wyspę Manhattan. :) Koraliki ze szkła ciągniętego zaczęto produkować już w ok. 200 r. p.n.e. w Indiach. Po upadku tej produkcji została ona wznowiona w Wenecji w XIII w. i trwa do dziś. Każdy pewnie słyszał o szkle z Murano. Stało się ono kolebką szklanych produktów współczesnego świata, a popularność wyrobów ze szkła ciągniętego spowodowała, że koraliki produkowane tą metodą są powszechnie dostępne.

Ja także zakochałam się w szklanej biżuterii i w związku z tym możecie dziś zobaczyć proces powstania kolczyków, do których użyłam pięknych koralików ze szkła w kolorze błękitu paryskiego. Wykorzystałam także inne szklane paciorki z ciętego czarnego szkła. Chciałam, aby otrzymały trochę etniczny charakter. Efekt końcowy ocenicie sami.

 

Glass earrings in ethno style.

Glass beads – many of people has a weakness. I suspect that some of you as well. In the end, history shows that, among others, for glass beads, whose value was estimated at $ 24 Indians sold the Dutch island of Manhattan. :) Beads of glass drawn were produced as early as around 200 BC in India. After the fall of this production has been revived in Venice in the thirteenth century and continues today. Everyone’s probably heard of the glass from Murano. It became the cradle of glass products of the modern world, and the popularity of glassware drawn caused the beads produced by this method are widely available.

I also fell in love with glass jewelry, and therefore you can still see the process of creation of earrings, which I used beautiful glass beads in the color blue in Paris. I used other cut glass beads with black glass. I wanted to have received some ethnic character. The end result you can judge for yourselves. :)

 

Będziemy potrzebować / We will need:

8 szklanych koralików z ciętego szkła / 8 glass beads, cut-glass

2 podłużne szklane koraliki / 2 oblong glass beads

2 niebieskie tunele / 2 blue tunnels

4 małe czarne tunele / 4 small black tunnels

4 szklane kuleczki błękitne / 4 glass beads blue

6 szklanych kuleczek niebieskich / 6 glass beads blue

4 szklane kulki czarne / 4 black glass beads

20 czarnych szklanych małych stożkowych koralików / 20 black glass beads small conical

2 bazy kolczyka / 2 base earring

2 bigle / 2 findings

Przezroczysta żyłka / transparent gut

Super Glue / Super Glue

DSCF5836

Najpierw planujemy układ naszych kolczyków.

DSCF5837

Na żyłkę nawlekamy po kolei: błękitną kuleczkę, niebieską kuleczkę, czarną, niebieski tunel i znów czarną, niebieską i błękitną kuleczkę, szklany duży owalny koralik i niebieską kuleczkę na koniec.

DSCF5838

Żyłkę zawijamy na dole i przewlekamy z powrotem przez wszystkie koraliki.

DSCF5839

DSCF5840

Przywiązujemy do bazy kolczyka na środku.

DSCF5841

Po bokach przywiązujemy żyłki i nawlekamy na nie po 5 małych, czarnych szklanych koralików i po dwa duże. Zakańczamy małym czarnym tunelem. Żyłkę tak jak poprzednio przewlekamy z powrotem przez koraliki i przywiązujemy do bazy kolczyka.

DSCF5842

Odcinamy zbędne końce żyłek.

DSCF5844

Między czarną a niebieską kuleczką w dolnej części środkowego elementu kolczyka zawiązujemy żyłkę.

DSCF5846

Z jej pomocą przywiązujemy boczne fragmenty kolczyka, tak, aby zaginały się w łuki. Odcinamy resztki żyłki. Za pomocą Super Glue utrwalamy supełki z żyłek- struktura żyłki powoduje, że czasem samoistnie się rozwiązuje, więc klej ma temu zapobiec.

DSCF5847

Mocujemy bigle.

DSCF5848

Gotowe! :) Ready! :)

DSCF5849

DSCF5850

DSCF5851

DSCF5853

DSCF5852

DSCF5856

 

Dodaj komentarz