DIY: Jak ładnie zapakować prezent na Boże Narodzenie?

Na moim blogu znajdziecie kilka wpisów z poprzednich lat z inspiracjami na pakowanie prezentów na święta (tu, tu i tu). W tamtym tygodniu pokazałam Wam jak pakować estetycznie niestandardowe prezenty/ niewymiarowe/ wielkogabarytowe. Dzisiaj mam dla Was garść inspiracji na to, jak w prosty i ładny sposób udekorować paczki.

Będziemy potrzebować

brązowy papier do pakowani
dekoracyjne sznureczki
satynowe wstążki
taśmę klejącą
nożyczki
gałązki np. jemioły, iglaków
suszone plastry pomarańczy
dekoracyjne zawieszki
opcjonalnie – lak i stempelek do laku

Jak estetycznie zapakować prezent – czasem wystarczy zwykły szary papier, w który zawiniemy nasze pakunki i i to same dodatki robią magię. Jak wobec tego ładnie go zawinąć, żeby się nie marszczył i był gładki – poniżej instrukcja:

  1. Odmierz odpowiednią ilość papieru zachowując zapas po bokach. Delikatnie naciągając papier sklej go na środku prezentu – upewnij się przed tym, że nie ma luzu na spodzie.
  2. Zagnij górną część papieru z boku w dół – wygładź go do krawędzi paczki.
  3. Następnie zagnij najpierw jeden bok do środka, upewnij się, że jest równo. Możesz zabezpieczyć go dodatkowo taśmą, żeby się nie przesuwał. Powtórz to samo z drugim bokiem.
  4. Oba zagięte brzegi powinny stworzyć trójkąt – zagnij go wzdłuż boku i zabezpiecz taśmą.
  5.  To samo powtórz z drugiej strony.

Czerwone i zielone wstążki, mała gałązka czegoś zielonego, jak jemioła, świerk, przywiązany do kokardki kolorowym sznurkiem plasterek suszonej pomarańczy. Dekoracyjne zawieszki, które możecie zrobić sami, bądź kupić już gotowe – inwencja twórcza zależy od Was, ja poniżej daję Wam garść pomysłów.

0 comments on “DIY: Jak ładnie zapakować prezent na Boże Narodzenie?Add yours →

Leave a Reply