DIY: Boże Narodzenie – proste dekoracje w mieszkaniu

W poprzednich latach pokazałam Wam wiele pomysłów na świąteczne dekoracje, część z nich była bardziej skomplikowana, inne mniej. Dzisiaj chciałam Wam pokazać, jak w prosty sposób można szybko i wprowadzić świąteczny klimat do Waszych mieszkań.

Będziemy potrzebować

świeże gałązki iglaków – np. świerk, jodła, sosna
cienki drucik
świąteczne obrazki – mogą być grafiki, albo możecie je sami namalować (ja stworzyłam w tym roku dwie świąteczne akwarele)
światełka
szklana kopuła
figurka dziadka do orzechów
papierowe gwiazdy
ozdobne bombki
mini choineczki
świece zapachowe

Przy tegorocznych dekoracjach wykorzystałam sporo elementów z ubiegłego roku, jak np. papierowe gwiazdy, światełka, choinki i jelonka z poprzednich lat, które użyłam np. w tym projekcie, kopułę szklaną, która wystąpiła w tej aranżacji. Nie trzeba co roku kupować nowych rzeczy, wystarczy w sprytny sposób wykorzystać to, co już mamy w domu. Mam nadzieję, że zainspiruje to Was do stworzenia swoich dekoracji:

  1. Na regale stworzyłam girlandę z gałązek – połączyłam je ze sobą za pomocą cieniutkiego drucika i następnie również z jego pomocą przymocowałam je do regału.
  2. W oknie w kuchni powiesiłam na cienkie nitce papierowe gwiazdki a w wazon na parapecie wstawiłam gałązkę sosny owiniętą światełkami. Obok niej stoi dekoracyjna bombka.
  3. Na regale ustawiłam też w ramkach moje świąteczne akwarele (bombka zwisająca z gałązki jemioły oraz ośnieżone czerwone drzwi ze świątecznym wieńcem. Pod szklaną kopułę wstawiłam dziadka do orzechów, w wazonik dałam gałązkę świerku.
  4. Na stoliku w salonie na drewnianej tacce ustawiłam choinki, jelonka i świecę.

0 comments on “DIY: Boże Narodzenie – proste dekoracje w mieszkaniuAdd yours →

Leave a Reply