DIY: Sylwester w stylu Harry’ego Potter’a – słodki stół niczym z Honeydukes

IMG_2717

Kto czytał serię o Harry’m ten na pewno wie, że Honeydukes to słynny sklep ze słodyczami w miasteczku Hogsmeade znajdującym się nieopodal Hogwartu. Sklep ten to prawdziwa gratka dla uczniów szkoły dla czarodziejów i za każdym razem, kiedy dostawali przepustkę na wyjście do miasta nie odmawiali sobie wizyty w tym miejscu. Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta, czekoladowe żaby, Butterbeer fudge czy też wybuchające czekoladki to tylko nieliczne ze słodkości, jakie można było tam dostać. Dzisiaj pokażę Wam, jak stworzyć słodki stół na sylwestra, który pozwoli Wam się przenieść do magicznego świata Harry’ego Potter’a

 

Przepisy na wszystkie przekąski znajdziecie na moim drugim blogu: Butterbeer, Yorkshire pudding, Kanarkowe kremówki braci Weasley, Maslane ciasteczka w kształcie blizny Harry’ego, trufle Złote Znicze oraz Dyniowe paszteciki. To, czego dodatkowo będziecie potrzebować to m.in:

stare ksiązki (im starsze tym lepsze)
książki z serii Harry Potter
Jelly Beans – jako fasolki wszystkich smaków
pióra
obrus bądź kawałek szyfonu w czerwonym kolorze
Dodatkowo wszystkie dekoracje z poprzedniego postu.

Zasada jest prosta – ważne, aby na stole była różnorodność – w jednej części możecie ustawić dwie rożnej wysokości sterty książek, na nich miseczki bądź tace ze słodyczami. Ważne, aby pomiędzy przekąskami umieścić rekwizyty – tu i ówdzie fiolki eliksirów, tam różdżkę, w jeszcze innej części Mapę Huncwotów, kawałek dalej list z Hogwartu. Fasolki możecie gdzie nie gdzie rozrzucić na stole. Jeśli macie chorągiewki lub szalik z jakiegoś domu szkoły Magów też można je wpleść w kompozycję. To samo ze świecznikami, świecami, klatką na ptaka, jeśli taką macie, czy szklaną kulą. Tylko wyobraźnia Was ogranicza. Poniżej możecie zobaczyć moją kompozycję.

IMG_2683

s3 (2)

IMG_2702

IMG_2687

s5 (2)

IMG_2723

IMG_2717

s2 (2)

IMG_2710

s4 (1)

Dodaj komentarz