DIY: Sylwester w stylu Harry Potter – dekoracje

IMG_2710

Czy są tu fani Harry’ego Potter’a? Założę się, że tak, bo ja sama znam sporo moich znajomych, którzy pomimo biegu lat wciąż kochają te książki i na poczekaniu potrafią przytoczyć najdrobniejsze szczegóły z książki. W tym roku zainspirowana ponownie historią Harry’ego – czytając po raz kolejny serię od początku – pomyślałam, że przygotuję dla Was kilka wskazówek jak wyprawić Sylwestra, bądź inną imprezę tematyczną w klimacie książek.

 

Przygotowanie gadżetów oraz rekwizytów nie będzie bardzo trudne, wręcz można to zrobić dość szybko. Specjalnie wybrałam takie elementy dekoracji, które nie są skomplikowane i które każdy z Was z powodzeniem wykona w domu. Poniżej lista rzeczy, jakie będą Wam potrzebne:

IMG_2689

Będziemy potrzebować:

Wydrukowane wzory ( ja użyłam tej Mapy Huncwotów, tych etykiet eliksirów, tego listy akceptacyjnego oraz tego wzoru)
akwarele
pędzelek
blok rysunkowy
różnej wielkości słoiczki i buteleczki
klej do kraftów
drewniane pałeczki
glinę modelarską szybkoschnącą
farby akrylowe
nożyce
papier
lak
pieczęć do laku

Wzory drukujemy i za pomocą akwareli postarzamy – polecam mieszankę brązu z odrobiną pomarańczy i żółci, aby uzyskać odpowiedni odcień starego pergaminu. Dla jeszcze lepszego efektu polecam miejscami dodać trochę więcej brązu, w innych częściach pomarańczy, dzięki czemu uzyskamy efekt postarzanego, pożółkłego papieru.

 IMG_2525

IMG_2527

To samo robimy z etykietami na eliksiry – polecam różne kolory takie jak zieleń, fiolet i niebieski zmieszać z odrobiną brązu. Ja użyłam małe buteleczki z alkoholem, starą fiolkę po perfumach oraz buteleczki po aromacie odświeżacza do domu. Owinęłam je sznurkiem o góry i dodałam korki.

IMG_2692

IMG_2695

IMG_2697

IMG_2691

Dodatkowo w przypadku Mapy Huncwotów, listu z Hogwartu oraz grafiki z hasłem do mapy oprócz pomalowania ich wycięłam je dookoła, robiąc charakterystyczne nacięcia miejscami, aby nadać im jeszcze bardziej realistycznego charakteru starych dokumentów. Mapę zagięłam, bowiem ta, z której korzystał Harry również była już sfatygowana i poskładana.

IMG_2699

IMG_2701

Różdżka natomiast to pałeczka drewniana, na której z gliny modelarskiej dodałam elementy charakterystyczne dla różdżek, zabezpieczyłam klejem do kraftów a jak wszystko wyschło (ułożyłam na grzejniku, żeby przyśpieszyć proces) pomalowałam farbą akrylową.

IMG_20201107_211402

IMG_20201108_000948

IMG_2708

Koperty wykonałam ze zwykłego papieru, sklejając je , następnie pomalowałam je tą samą techniką co pergamin, używając mniej pigmentu, aby były jaśniejsze, a na koniec za pomocą laku dodałam pieczęć. Tak przygotowane koperty możecie przykleić do ściany, bądź zawiesić pod sufitem na żyłce.

IMG_2706

Dodaj komentarz