DIY: Świąteczne gwiazdki z papieru

Z pewnością na wielu zdjęciach z inspiracjami dotyczącymi dekoracji świątecznych mogliście dostrzec papierowe gwiazdy. Czy to wiszące w oknach, pod sufitem, na stole, czy jako ozdoby na choince. Takie gwiazdy możecie wykonać samodzielnie i wcale nie kryje się za tym jakaś szczególnie skomplikowana technika. Wystarczy odrobina precyzji w zaginaniu oraz dobry szablon. Efekt jest super i bardzo polecam wypróbować samodzielnie! Ja w tym roku mam dekorację wiszącą pod sufitem w salonie.

 

Będziemy potrzebować

brystol
nożyce
ołówek
szablon gwiazdy
linijkę
opcjonalnie – metaliczne farbki lub brokat

Ta technika działa zarówno na gwiazdy o parzystej i nieparzystej liczbie ramion. Ważne, aby były zachowane proporcje. Ja znalazłam sobie szablony online, wydrukowałam i odrysowałam na brystolu.

IMG_8214

IMG_8216

Następnie wycięłam moje gwiazdki i przy pomocy linijki od dolnej strony zaczęłam zaginać – cały sekret tkwi w tym, aby zagiąć każdy róg na środku na całej długości – powtarzamy tę czynność, aż wszystkie będą gotowe.

IMG_8220

IMG_8225

Na koniec doginamy nasze gwiazdki tak, aby nadać im odpowiedni kształt i gotowe. Ja dodatkowo pomalowałam je metalicznymi farbkami w odcieniach dopasowanych do koloru papieru i nawlekłam igłą ni nitkę, którą przywiązałam do metalowej obręczy.

s5 (3)

IMG_8280

s4 (2)

IMG_8273

s6 (3)

IMG_8263

IMG_8275

1 comment on “DIY: Świąteczne gwiazdki z papieruAdd yours →

Leave a Reply