DIY: Unicorn noodles czyli tęczowy makaron

Motyw jednorożcowy to ostatnio hit. A ponieważ jestem ogromną fanką jednorożców i po cichu wierzę, że one istnieją, to postanowiłam wykonać tęczowy, jednorożcowy makaron. Zbliżają się walentynki, więc możecie zaskoczyć nim swoje połówki. Makaron sojowy ma tę wspaniałą właściwość, że przybiera kolor płynu, w którym się go zanurzy. I wcale nie musicie podawać go na słodko – może być idealnym walentynkowym dodatkiem do każdej potrawy 😉 Zastanawiacie się jak wykonać taki makaron? Bardzo prosto! Wystarczy kawałek czerwonej kapusty i sok z cytryny :D

 

Składniki

kawałek czerwonej kapusty
sok z cytryny
makaron sojowy

_IMG_1115

 

  1. W garnku gotujemy kawałek czerwonej kapusty, aż puści sok i powstanie fioletowo-niebieski wywar. W wywarze maczamy makaron sojowy aż nabierze niebieskiego koloru.
  2. Aby makaron stał się tęczowy wystarczy w kilku miejscach skropić go sokiem i wtedy dzieje się magia – makaron staje się różowy – i tutaj lekcja chemii – sok z cytryny będący kwasem zmienia wywar z kapusty, który jest zasada, zachodzi reakcja chemiczna i to właśnie dzięki niej mamy te piękne kolory!
  3. Makaron można podawać jako dodatek do dań słonych, albo na słodko np. z owocami i orzechami 😊

_IMG_1113

_IMG_1111

_IMG_1119

_IMG_1118

 

0 comments on “DIY: Unicorn noodles czyli tęczowy makaronAdd yours →

Leave a Reply