DIY: Mobil ze śpiącą sówką

_IMG_1366

Do domu kolejnego malucha pojechał wykonany przeze mnie mobil – urocza sówka na księżycu przy gwiaździstym niebie. Dlaczego sówka – dlatego, że ma to bardzo personalne znaczenie i uznałam, że będzie to idealny akcent, który z jednej strony będzie nawiązywać do rodziców, ale także mała sowa będzie symbolem tego malucha, który nie tak dawno temu przyszedł na świat 😊 Klasycznie już mobil wykonałam z filcu – kolorystyka stonowana, która w razie czego wpisze się w różne wnętrza.  

 

Będziemy potrzebować

kolorowe arkusze filcu
igła i nitka
wata do wypełnienia
dekoracyjna tasiemka

_IMG_1284

Z filcu wycinamy formy naszych elementów – księżyca, 4 gwiazdek, chmurki i sowy – zarówno całej postaci, jak i elementów naszywanych, czyli skrzydełek, łapek, oczu i dzióbka.

_IMG_1285

_IMG_1286

Najpierw zszywamy ściegiem fastrygowym księżyc, sukcesywnie wypychając go watą – tak, aby był kształtny i pękaty. Na górze wszywamy tasiemkę – pamiętajcie, aby odpowiedni wymierzyć miejsce jej przyszycia, tak, aby księżyc wisiał prosto i zachował odpowiedni środek ciężkości po doszyciu sówki.

_IMG_1381

Zszywamy również gwiazdki i chmurkę.

_IMG_1378

Zszywając sówkę najpierw wyszywamy nitką wzór oczu na elementach filcowych, następnie doszywamy do bazy frontu pozostałe elementy i dopiero po tym zszywamy obie części razem, wszywając po bokach skrzydełka. Pamiętamy również o sukcesywnym wypełnianiu watą w trakcie zszywania.

_IMG_1379

Kiedy wszystkie elementy są gotowe zaczynamy od przyszycia sówki do księżyca.

_IMG_1382

Aby trzymała pion pojedynczą nitkę przeszywamy od jej głowy do górnej części księżyca.

_IMG_1380

Z lewej strony na dole księżyca doszywamy chmurkę, a na nitkach, na różnej wysokości wiszące gwiazdki.

_IMG_1377

Gotowy mobil prezentuje się pięknie!

_IMG_1375

_IMG_1373

sowa

_IMG_1366

Dodaj komentarz