DIY: Syrenokoty z masy solnej

_IMG_1313

Czy jest coś bardziej uroczego niż kotki i syrenki (poza jednorożcami oczywiście)? Tak – Syrenokoty! Tak moi drodzy, nie przesłyszeliście się. Już jakiś czas temu w sieci trafiłam najpierw na grafiki, a później na figurki syrenokotów i postanowiłam sama takie zrobić. A ponieważ mam w pracy podejrzanie duże grono miłośników kotów to bez problemu znalazłam w nim odbiorców, którzy sobie takie zażyczyli. Ich wykonanie jest bardzo proste i wbrew pozorom szybkie – najdłużej czeka się aż masa solna wyschnie.

 

Będziemy potrzebować

Masę solną (moja pochodzi z Nanunana)

Wykałaczkę

Szpilkę jubilerską zakończoną pętelką

Farbki akrylowe

Bezbarwny lakier do paznokci

Z masy odmierzamy odpowiednią ilość – w zależności od tego jak duże Wasze figurki mają być i za pomocą wykałaczki formujemy syrenokota. Jedynym elementem jaki dokleiłam był nosek – z trzech stron wrolowałam wykałaczką masę, aby była równa. Wykałaczka formowałam tez wklęsłe elementy rolującymi ruchami, aby wygładzić powierzchnię.

Motyw łusek na ogonach zrobiłam paznokciem 😉 Na koniec od góry wbiłam lekko zagiętą w łuk szpilkę – po wyschnięciu będzie mniejsza szansa, że się wyrwie. W ten sposób powstała zawieszka.

_IMG_1283

Po tym jak masa solna wyschnie malujemy figurki farbkami akrylowymi – ja użyłam farbek z błyszczącymi drobinkami – srebrnej, złotej i perłowej, którą mieszałam z innymi zwykłymi kolorami.

_IMG_1293

Po pomalowaniu syrenokotów pokryłam je jeszcze warstwą bezbarwnego lakieru – ja użyłam topu hybrydowego, który utrwaliłam w lampie – farby akrylowe po wyschnięciu nie brudzą, ale chciałam, aby figurki się ładnie błyszczały.

_IMG_1311

Takie Syrenokoty można wykorzystac, jako breloczki, dekoracje do domu lub zawiesić na łańcuszku i po prostu nosić jako biżuterię ;)

_IMG_1313

_IMG_1314

_IMG_1315

_IMG_1316

Dodaj komentarz