DIY: Półkule kąpielowe

_IMG_1490

Rok temu przygotowałam ręcznie robione mydełka. W tym natomiast zdecydowałam się na wykonanie półkuli kąpielowych. Do ich zrobienia nie potrzeba wielu składników, a do tego wyglądają pięknie i umilą z pewnością niejedną kąpiel moim bliskim. Ponadto nie musicie mieć żadnych specjalnych barwników czy olejków aromatycznych – z powodzeniem można je zastąpić produktami, które znajdziecie u siebie w domu.

 

Będziemy potrzebować

2 szklanki sody oczyszczonej
1 szklanka kwasku cytrynowego
4 łyżki oleju kokosowego
Dodatki: kurkuma, płatki nagietka, płatki malwy, lawenda, kakao, cynamon, nasiona wanilii, barwniki spożywcze, olejki aromatyczne itp.

_IMG_1487

W dużej misce mieszamy ze sobą kwasek, sodę i olej kokosowy – masa powinna być lekko sypka, ale „wilgotna”, co pozwoli nadać jej kształt w foremce.

Ja użyłam czarek do herbaty, ale możecie też to robić w małych miseczkach lub silikonowych formach.

W zależności od tego, ile chcecie mieć kolorów i wersji na tyle miseczek należy podzielić masę. Do jednej dodałam kurkumę i olejek cytrynowy, dzięki czemu masa zyskała piękny żółty odcień. Udekorowałam te półkule płatkami nagietka.

_IMG_1489

Inne kule zrobiłam cynamonem i kakao – pięknie pachną i mają intensywny kolor.

Do kolejnych dodałam fioletowy i zielony barwnik oraz lawendowy olejek. Część zrobiłam z suszona lawendą, a część marmurkową, wykorzystując też resztkę żółtej masy.

Do ostatniej porcji dodałam różowy barwnik, nasiona wanilii i pokruszone płatki malwy.

_IMG_1490

_IMG_1498

_IMG_1495

_IMG_1503

_IMG_1496

_IMG_1507

Dodaj komentarz