DIY: Numerki na stoły weselne z mchu

DSC_6654

Zgodnie z obietnicą dziś chciałam Wam pokazać krok po kroku jak przygotować numerki na stoły, które wyglądają, jakby były porośnięte mchem. Wyglądały pięknie i bardzo naturalnie, a jednocześnie były odmianą dla klasycznych numerów stołów, jakie zwykle drukuje się na dekoracyjnych kartach lub oprawia w ramki i pięknie pasowały do ogólnej kompozycji tematycznej jesiennego wesela w stylu boho.

Będziemy potrzebować:

Mech
Karton
Pistolet na ciepły klej
Nożyce

_IMG_0318

 

Mech zbierałam samodzielnie w lesie, także nie był to kupowany specjalnie na tę okazję mech syntetyczny – robiłam je tydzień przed weselem, więc możecie zobaczyć, że pięknie zachował kolor i się podsuszył nie blaknąc.

Ponieważ runo było jeszcze wilgotne najpierw rozłożyłam go na balkonie, aby trochę się podsuszył, a następnie nożycami ścięłam górną, najładniejszą część mchu.

_IMG_0331

Na kartonie narysowałam ołówkiem wzory numerków i wycięłam je nożycami.

_IMG_0319

Rozgrzałam pistolet na ciepły klej i nakładając małe porcje kleju najpierw obklejałam stopniowo jedną stronę numerków, następnie drugą, a na koniec uzupełniłam brzegi i ewentualne luki, wklejając także patyczki, aby mieć pewność, że nie wypadną.

_IMG_0332

_IMG_0333

Kiedy klej całkiem się utwardził numerki były gotowe 😊

_IMG_0334

_IMG_0335

_IMG_0336

_IMG_0337

 

numerki1

DSC_6654

 

Jedna myśl na temat “DIY: Numerki na stoły weselne z mchu

Dodaj komentarz