_DSCF5001

DIY: Naszyjnik w pomarańczowo-brązowych odcieniach

Kolejny naszyjnik, w ciepłych kolorach. Przede wszystkim miał w nim dominować odcień pomarańczowy, który postanowiłam delikatnie skomponować z odcieniami brązu. Są to kolory pokrewne, ale pomysł na takie połączenie przyszedł od koralików wykonanych z karneolu, czyli kamienia półszlachetnego, który ma właśnie pomarańczowo-brązowe barwy. Naszyjnik jest prosty w swojej formie, ale jednocześnie trchę sprawia wrażenie niesymetrycznego, przez pozornie przypadkowe rozmieszczenie koralików.

DIY: Necklace in orange-brown shades

Another necklace, in warm colors. First of all, it was dominated by the orange shade, which I decided to gently compose with the shades of brown. These are related colors, but the idea of such combination came from the beads made of carnelian, a semi-precious stone, which has an orange-brown color. The necklace is simple in its form, but at the same time it feels asymmetrical, by seemingly random placement of beads.

Będziemy potrzebować / We will need:

złoty łańcuszek / golden chain
szklane koraliki w różnych odcieniach / glass beads in different shades
koraliki z karneolu / carnelian beads
szpilki jubilerskie / jewelery pins
dekoracyjne zapięcie / decorative clasp
mini kombinerki / mini pliers

_DSCF4987

Koraliki nawlekamy na szpilki i za pomocą kombinerek zakańczamy pętelką.

_DSCF4988

_DSCF4989

Podobnie robimy z koralikami z kamieni – w przypadku kamieni naturalnych nie zawsze wywiercone otwory są równe, podobnie jak powierzchnia kamieni, więc trzeba tak dobrać miejsce zatrzymania się szpilki, aby nie wystawała poza kamień.

_DSCF4990

Za pomocą kombinerem mocujemy koraliki do łańcuszka – proponuję zacząć od przypięcia kluczowych kamieni, a dopiero później uzupełniać kompozycję pozostałymi koloram – pozwoli to równomiernie rozłożyć koraliki.

_DSCF4991

Na koniec dodajemy na końcach łańcuszka dekoracyjne zapięcie.

_DSCF4993

Naszyjnik jest gotowy – prosty, jednakże jego wykonanie wymaga trochę czasu, ponieważ nawlekanie większej ilości koralików na szpilki i zakańczanie ich pętelką, a następnie mocowanie do łańcuszka potrafi być żmudne. ;)

_DSCF4996

_DSCF4998

_DSCF5001

_DSCF4999

0 comments on “DIY: Naszyjnik w pomarańczowo-brązowych odcieniachAdd yours →

Dodaj komentarz