DIY: Kwiatowa litera

_DSCF4189

Kwiatowe literki to świetna dekoracja na specjalne imprezy okolicznościowe, jak np. urodziny, rocznice, czy – tak jak w przypadku tej konkretnej – baby shower. Ułożenie kwiatów w literky sprawi, że kompozycje kwiatowe będą bardziej spersonalizowane i jednocześnie oryginalne. Kolorystyka tej konkretnej nie jest przypadkowa – powstała specjalnie na okazję baby shower na cześć pewnego maluszka, który wówczas jeszcze był w drodze ;) Stąd żółto-niebiesko-zielona kolorystyka.

DIY: Floral letter

Floral letters are a great decoration for special occasions such as birthdays, anniversaries, or – as in the case of this particular – baby shower. The arrangement of flowers in the letter will make the floral piece more personalized and original. The colors of this particular is not accidental – it was specially created for the baby shower in honor of a baby boy who was still in the way then ;) Hence yellow-blue-green coloring.

 

Będziemy potrzebować / We will need

tekturę / cardboard
gąbkę florystyczną do świeżych kwiatów / florist sponge for fresh flowers
klej do papieru / adhesive for paper
taśmę dwustronną / double sided tape
kolorowe kwiaty / colorful flowers
folia spożywcza / food wrap

_DSCF4184

Z tektury wycinamy formę litery oraz paski o szerokości ok 5cm. Za pomocą taśmy dwustronnej mocujemy brzegi do naszej literki, tak, aby paski tektury opierały się na literce, a nie przylegały do brzegów tekturki. Następnie oklejamy literkę z zewnątrz kolorowym papierem.

_DSCF4186

Odklejamy zabezpieczenia z taśmy dwustronnej wewnątrz naszej literki i wykładamy ją folią spożywczą, która zapobiegnie przeciekaniu wody, a następnie gąbką florystyczną, przycinając ją odpowiednio do kształtu litery.

_DSCF4187

Kiedy literka jest wyłożona gąbką zaczynamy układać kwiaty – ja zaczełam od największych i stopniowo wypełniałam całą kompozycję coraz mniejszymi, zapełniając luki.

_DSCF4188

Gotową kompozycję lekko skrapiamy wodą, aby utrzymać świeżość kwiatów jak najdłużej.

_DSCF4189

_DSCF4190

_DSCF4191

_DSCF4193

Dodaj komentarz