DIY: Tortille z guacamole i policzkami wołowymi

_DSCF3832

Policzki wołowe przeżywaja ostatnimi czasy swój renesans. Ma tak z resztą wiele inncyh potraw i składników. Długo duszone policzki wręcz rozpływają się w ustach. Dzisiaj propnuję policzki zawinięte w tortille z guacamole i świezymi warzywami. Oczywiście nie może zabraknąć pikantnego akcentu w postaci marynowanych papryczek jalapeño :)

Beef cheeks are living their recent renaissance. It is happening with many other dishes and ingredients. Long stewed beef cheeks just melt in the mouth. Today I’m suggesting cheeks wrapped in tortillas with guacamole and fresh vegetables. Of course there has to be spicy accent in the form of marinated jalapeño peppers :)

Składniki / Ingredients

Duszone policzki wołowe / Stewed beef cheeks
500 g policzków wołowych / 500 g beef cheeks
piwo pszeniczne 500 ml / Wheat beer 500 ml
3 ząbki czosnku / 3 cloves of garlic
2 szalotki / 2 shallots

1 opakowanie pszennych tortilli / 1 pack of wheat tortillas
1 czerwona papryka / 1 red pepper
0,5 czerwonej cebuli / 0,5 red onions
kukurydza konserwowa / canned corn
marynowane papryczki jalapeño / marinated jalapeño peppers
mix sałat / mix lettuce
guacamole / guacamole

_DSCF3828

Zaczynamy od przygotowania policzków wołowych – mięso umieszczamy w garnku lub naczyniu żaroodpornym, wlewamy piwo, dodajemy czosnek i szalotkę i dusimy najpierw na kuchence przez ok 1 godzinę, a następnie w piekarniku przez ok 1,5-2 godzin. Jeżeli macie szybkowar, wystarczy 30 minut pod ciśnieniem.

Gotowe policzko wiłowe rozdrabniamy widelcem. Tortille smarujemy guacamole i ukladamy na nich sałatę, pokrojone w piórka cebulę i paprykę, posypujemy kukurydzą i jalapeno oraz dodajemy mięso, a następnie zawijamy.

_DSCF3829

_DSCF3830

Zawinięte tortille grllujemy na patelni i podajemy na ciepło. Można je także podawać na ciepło.

_DSCF3832

_DSCF3833

_DSCF3835

_DSCF3831

Dodaj komentarz