DIY: Obręcze na serwetki w kształcie przepiórczych jajek

_DSCF4008

Wielkanoc już za tydzień i zostało coraz mniej czasu na planowanie i przygotowania. Ja co roku mam dylemat związany z wyborem dekoracji na stół – z jednej strony ilość świątecznych motywów jest ograniczona, ale z drugiej możliwość ich kombinacji daje sporo pole do popisu. Dziś chciałabym pokazać Wam projekt „zrób to sam”, który może być wykorzystany na kilka sposobów, np, jako proste obręcze na serwetki. W tym roku króluje motyw jajka :)

DIY: Napkin rims in the shape of quail eggs

Easter will be in a week and we have less and less time to plan and prepare. Each year I have a dilemma related to the choice of decoration for the table – on the one hand, the number of festive motives is limited, but on the other hand the possibility of combining them gives a lot of room for the imagination. Today I would like to show you a „do it yourself” project, which can be used in several ways, such as simple napkin rims. This year the egg theme is reigning :)

Będziemy potrzebować / We will need

kolorowe drewniane jajka z otworem z jednej strony / colorful wooden eggs with a hole on one side
rafię / raffia
klej Super Glue / Super Glue
Farbki akrylowe (ja wybrałam niebieską, białą i brązową) / Acrylic paints (I chose blue, white and brown)
pędzelek i szczoteczkę do zębów / brush and toothbrush

_DSCF3995

Farbki o intensywnej barwie mieszamy z białą, aby nadać im delikatniejszy, pastelowy odcień i za pomocą pędzelka i szczoteczki do zębów spryskujemy je drobnymi kropelkami farby.

_DSCF3996

Szczoteczka daje efekt bardzo drobnych kropeczek, a pukając w trzonek pędzelka nad jajkiem uzyskamy większe i bardziej wyraziste kropki i plamki.

_DSCF4003

_DSCF4004

Kiedy farba wyschnie w otwór jajka wklejamy pasek rafii, tworząc pętelkę – tak przygotowane jajka można także powiesić na gałązkach, jako dekorację.

_DSCF4005

_DSCF4006

Serwetki zwijamy i zakładamy obręcz z jajkiem. Jeśli szukacie dodatkowego pomysłu na dekorację stołu polecam przez jego środek przeciągnąć np leśny mech lub gałązki wierzby i wiśni z kwiatami – będzie to prosta zielona dekoracja, która nie wymaga wiele pracy, a sprawi, że na waszym stole zawita bardzo świąteczna i świeża atmosfera :)

_DSCF4010

_DSCF4012

_DSCF4008

_DSCF4014

_DSCF4011

Jedna myśl na temat “DIY: Obręcze na serwetki w kształcie przepiórczych jajek

Dodaj komentarz