DIY: Osłona na donicę z plecionego koszyka

_dscf1133

 

Czasami przy odrobinie wyobraźni i bardzo małym nakładzie energii można odmienić jakiś mebel, zmienić wystrój czegoś, czy też po prostu sprawić, że lepiej pasuje do otoczenia. Podobają mi się osłonki na donice z naturalnego drewna, jednak ni chciałam nic ciężkiego. Idealnym rozwiązaniem okazał się pleciony kosz, o rzadkim splocie, któremu postanowiłam dodać trochę białego akcentu, aby ładnie komponował się z regałem, obok którego stoi.

DIY: Pot cover made of weaved basket

Sometimes, with a little imagination and a very small input of energy you can transform a piece of furniture, change the decor of something, or just make it better suited to the rest of the environment. I like the caps on the pots of natural wood, but than I wanted anything heavy. The ideal solution proved to be braided basket with a rare weave, which I decided to add a little white accent to nicely composed with a shelf, next to which it supposed to stands.

Będziemy potrzebować / We will need:

pleciony kosz (IKEA) / weaved basket (IKEA)

pędzel / brush

białą farbę akrylową / white acrylic paint

_dscf9253

_dscf9251
Kosz przed pomalowaniem

 

Zasada jest prosta – ja chciałam uzyskać efekt nierównomiernego ombre – pomalowałam cały brzeg kosza na biało, a następnie malowałam przęsła w splocie, pozostawiając na końcu cienką smugę, która z koloru białego wchodziła w kolor naturalnego drewna.

_dscf9254

_dscf9255

Jedne paski białej farby są dłuższe, inne krótsze, aby nie było widoczne wyraźne odcięcie kolorów.

_dscf1133

donica

_dscf1134

Dodaj komentarz