DIY: Ceramiczny wieszak na lustro

_dscf1147

Zakochałam się w czarnym metalowym lustrze, wiszącym na plecionym sznurze. Od razu widziałam je nad moim biurkiem w sypialni. Jedna tylko rzecz nie dawała mi spokoju – co zrobić, aby wystający z ściany gwóźdź nie psuł całego efektu? Rozwiązaniem okazała się ceramiczna gałka do mebli. Wymyśliłam sobie, że ma to być czarna gwiazdka na białym tle. Szukałam jej kilka miesięcy, ale w końcu się udało :) Biurko jest tymczasowe, jeszcze nie znalazłam takiego, które spełniało by moje oczekiwania, ale i na nie przyjdzie czas – powoli, krok po kroku, tworzę swój kącik w mieszkaniu.

DIY: Ceramic hanger for mirror

I fell in love black metal mirror hanging on the braided rope. Immediately I saw it on the wall under my desk in the bedroom. The only thing that gave me no peace – what to do to with the nail protruding from the wall which could spoil the whole effect? The solution was a ceramic knob. I decided, that it has to be black star on a white background. I was looking for it several months, but in the end I did find what I was looking for :) The desk is temporary, I have not yet found one that would meet my expectations, but it will come – slowly, step by step, I’m creating my corner in the apartment.

Będziemy potrzebować / We will need:

wkrętarkę / screwdriver
kołek do wkrętów / dowel screws
ceramiczny uchwyt do mebli / ceramic handle for furniture
wiszące lustro / hanging mirror

_dscf0525

Za pomocą wkrętarki wiercimy dziurę w ścianie. Należy się upewnić, że będzie odpowiednio głęboka, aby zmieścić kołeczek.

_dscf0523

_dscf0524

Wkładamy do niej kołeczek i wkręcamy gałkę ceramiczną.

_dscf0526

_dscf0527

Kiedy mamy pewność, że całość się trzyma wieszamy lustro i gotowe – żadnych wystających gwoździ, haków – efekt końcowy jest estetyczny i oryginalny :)

_dscf1146

_dscf0528

_dscf1147

Dodaj komentarz