DIY: Zawieszka dla niemowlaka z filcowymi czarno-białymi superbohaterami

_dscf1079

Ciekawostka: wiedzieliście, że niemowlaki po urodzeniu jeszcze dobrze nie widzą, a w miarę, jak ich wzrok się dostosowuje do nowych warunków dopiero z czasem zaczynają dostrzegać kolory? Ich świat na początku jest czarno-biały. Dlatego też kolorowe zabawki nie robią na nich wrażenia. Najlepszym rozwiązaniem są czarno-białe zabawki, których kontrast pozwala maluchom na dokładne poznanie szczegółów. Widzieliście już zawieszkę z filcowymi zwierzątkami, teraz pora na filcowe figurki superbohaterów. Przedstawiam Wam Batmana, Supermena, Kapitana Amerykę i Wonderwoman.

DIY: Pendant for baby with felt black-and-white superhero

Interesting fact: did you know that the babies after birth, yet they do not see well, and as far as their eyes to adjust to the new conditions only gradually start to see colors? Their world at the beginning is black-and-white. Therefore colorful toys do not make impression on them. The best solution is black and white toys, which contrast allows the little ones learn the exact details. You’ve already seen hanger with felt pets, now it’s time for felt figures superheroes. I present to you Batman, Superman, Captain America and Wonderwoman.

Będziemy potrzebować / We will need:

czarne i białe arkusze filcu / black and white sheets of felt
watę / cotton
nożyce i ogniwa jubilerskie / scissors and jump rings
igłę i nitkę / needle and thread
wiklinowy wianek (lub inną bazę do zamocowania) / Wicker wreath (or another base for hanging)
Biały sznurek do makramy / White cord to macramé

_dscf1048

Z filcu wycinamy poszczególne elementy figurek – nie korzystałam z szablonów, stworzyłam własne w oparciu o kluczowe elementy każdej z postaci.

_dscf1049

Zanim zaczniecie zszywać ze sobą przód i tył figurki należy przyszyć wszystkie dodatkowe elementy, które stanowią górną warstwę – będzie Wam o wiele wygodniej.

_dscf1069

Kiedy wszystkie elementy są przyszyte możecie zszywać figurki wypychając je watą – zszywamy i wypychamy sukcesywnie, aby mieć pewność, że uda nam się dotrzeć z wypełnieniem do najdrobniejszych zakamarków.

Kiedy figurki są zszyte mocujemy do nich ogniwa jubilerskie – zamiast ogniw można wszyć tasiemkę.

_dscf1073

Do wianka wiklinowego przywiązujemy sznurek – ja stworzyłam coś na kształt sieci. Następnie pięć kawałków sznurka – 4 w tej samej długości i jeden krótszy związałam i przeciągnęłam przez wianek.

_dscf1070

_dscf1072

Cztery dłuższe sznurki tworzą kwadrat – przyczepiamy do nich figurki. Piąty, krótszy znajduje się na środku – do niego przyczepiona została filcowa tarcza Kapitana Ameryki.

_dscf1079

_dscf1078

_dscf1077

_dscf1074

_dscf1075

_dscf1086

Jedna myśl na temat “DIY: Zawieszka dla niemowlaka z filcowymi czarno-białymi superbohaterami

Dodaj komentarz