DIY: Penne z boczkiem cukinią i bobem

_DSCF0550

Skomplikowane i wieloetapowe dania to specjalność wielkich szefów kuchni. Z czym absolutnie się zgadzam, chociaż przy odrobinie fantazji każdy z nas może osiągnąć pewien poziom. Usłyszałam jednak kiedyś, że prawdziwego szefa kuchni poznasz nie po tym, jak przygotowuje niecodzienną i wyrafinowaną potrawę, ale po tym, jak robi jajecznicę. Dlaczego? Ponieważ aby móc łączyć w niecodzienny sposób składniki, przede wszystkim musi się umieć obchodzić z każdym z nich z osobna. Uważam, że sztuką jest zrobić nieskomplikowane i proste danie, które jednak będzie zachwycać smakiem. Moja dzisiejsza propozycja nie należy do górnolotnych dań, ale jest prosta, szybka i bardzo smaczna, a przede wszystkim – na pewno każdy będzie w stanie ją wykonać bez problemu. Korzystajcie z dobrodziejstwa lata! :)

DIY: Penne with bacon, zucchini and broad beans

Complex and multi-cuisine is the specialty of the great chefs. With what I absolutely agree, though, with a little imagination, each of us can reach a certain level. But I heard once that a true chef you can recognize not based on how he prepares an unusual and sophisticated food, but based on how he do scrambled eggs. Why? Because to be able to combine in unusual ways ingredients good chef must be able to use each of them individually. I think it is an art to create uncomplicated and simple dish, which, however, will delight the taste. My today’s proposal is not a high-sounding dishes, but it is simple, fast and very tasty, and above all – certainly everyone will be able to do it without a problem. Enjoy the benefits of summer! :)

 

Składniki / Ingredients

1 cukinia / 1 zucchini

300g ugotowanego bobu / 300g cooked broad beans

kilka plastrów wędzonego boczku / few slices of smoked bacon

dojrzewający ser / ripened cheese

tymianek / thyme

1 ząbek czosnku / 1 clove of garlic

sól i pieprz / salt and pepper

oliwa z oliwek / olive oil

_DSCF0543

Boczek kroimy w paski i podsmażamy na patelni razem z posiekanym czosnkiem. Kiedy się zrumieni dodajemy pokrojoną w słupki cukinię i chwilę smażymy, aż się zrumieni. Dodajemy wyłuskany, ugotowany bób i chwilkę mieszamy.

_DSCF0544

Do warzyw z boczkiem dodajemy 3-4 łyżki oliwy z oliwek, ścieramy ser i doprawiamy solą i pieprzem do smaku.

_DSCF0545

_DSCF0546

Podajemy z makaronem penne i świeżym tymiankiem.

_DSCF0547

_DSCF0548

_DSCF0550

_DSCF0549

Dodaj komentarz