DIY: Naszyjnik z plecionego sznurka z miedzianymi rurkami

_DSCF8749

Przedstawiam Wam pierwszy efekt moich wizyt w marketach budowlanych :D Po tym, jak odkryłam ile ciekawych rzeczy można w nich znaleźć i z których można później wyczarować niesamowite rzeczy, niekoniecznie związane z remontem, doceniłam, że będziemy teraz mieszkać blisko jednego z marketów budowlanych. Czuję, że stanę się częstą klientką. Wracając jednak do meritum – uwielbiam kolor miedzi, jest ciepły i metaliczny, a w zestawieniu z soczystą, butelkową zielenią sznurka dodatkowo kolor ten się uwypukla. 

DIY: Necklace with braided cord with copper tubes

I present to you the first effect of my visits to DIY markets :D After I discovered how interesting things can be found in them, and from which you can then make amazing things, not necessarily associated with the renovation, I appreciated that we now live close to one of the DIY stores. I feel that I will be a frequent customer. But returning to the merits – I love the copper color, is warm and metallic, and in combination with lush greenery bottled string it highlights this color.

Będziemy potrzebować / We will need:

miedziane rurki 2 cm długości

marynarski pleciony sznurek

zakończenia zaciskowe z ząbkami

ogniwa jubilerskie

karabińczyk

_DSCF8744

Odcinając sznurek pamiętajcie o zabezpieczeniu jego końca taśmą, aby się nie strzępił i nie rozwijał. Odmierzamy sobie odpowiednią długość sznurka, biorąc zapas ok 30% na supełki. Nawlekamy rurki na sznurek i planujemy długość.

_DSCF8745

Kiedy długość jest ustalona pomiędzy każdą rurką zawiązujemy supełek – na tyle duży, aby zapobiec przesuwaniu się elementów.

_DSCF8746

Końce sznurka zamykamy w zębatych zakończeniach zaciskowych i dodajemy do nich ogniw i karabińczyk.

_DSCF8747

Jak Wam się podoba wykorzystanie „materiałów budowlanych” w biżuterii? :D

_DSCF8749

_DSCF8750

_DSCF8752

_DSCF8748

Dodaj komentarz