DIY: Wieszak z makramy na donicę

_DSCF7260

Nie należę do osób, które mają rękę do kwiatków i które potrafią się z nimi obchodzić. Jedynie zioła udaje mi się hodować, ale to chyba inny rodzaj roślin – bardziej wytrzymały. Czasami jednak zdarza mi się zakupić roślinkę, która nie jest wymagająca i potrafi przetrwać największe beztalencia jak ja – wrzosy. Tym razem coś zupełnie nowego, czego do tej pory jeszcze nie robiłam – zamiast stawiać kwiatka tradycyjnie na parapecie, postanowiłam go powiesić i chciałabym się z Wami podzielić super szybkim pomysłem na wieszak z makramy :)

DIY: Hanger with macramé for flower pot

I;m not that kind of people who have a hand for flowers. Only herbs I manage to breed, but that’s a different kind of plants – more charismatic. Sometimes, however, I happen to buy a plant, which is not demanding and can survive the greatest lack of talent like me. This time something completely new, which up to now I haven’t done yet – instead of a flower traditionally put on the windowsill, I decided to hang it and I’d like to share with you a super quick idea on a hanger with macramé :)

Będziemy potrzebować / We will need:

donicę / flowerpot

sznurki do makramy / macrameé string

nożyce / scissors

_DSCF7253

Ze sznurka wydzielamy 6 pasów o długości ok 50cm.

_DSCF7254

Związujemy je razem mocnym supłem na jednym końcu.

_DSCF7255

Następnie łączymy po dwa paski obok siebie, naprzemiennie – takich rzędów potrzeba ok 4-6, w zależności od wielkości donicy.

_DSCF7256

_DSCF7257

Do gotowego wieszaka wkładamy donicę i kwiat i można wieszać :)

_DSCF7260

BeFunky Collage

_DSCF7262

Dodaj komentarz