DIY: Penne z kurkami, bobem, szpinakiem i gorgonzolą

_DSCF5857

Są już pierwsze kurki. Bobu też pełno w sklepach, a szpinak i gorgonzolę można dostać przez cały rok. Ten obiad wymyśliłam szybko, na poczekaniu analizując co aktualnie mam w lodówce i co przyniosłam ze sobą ze sklepu. Miałam ogromną ochotę na bób, ale kurki też mnie kusiły. Czemu zatem ich nie połączyć. Do tego szpinak i gorgonzola, które po prostu uwielbiam razem i pyszny obiad gotowy. Spróbujcie koniecznie!

DIY: Penne with chanterelle mushrooms, broad beans, spinach and gorgonzola

There are already first chanterelle in stores. Broad beans also full of stores, and spinach and gorgonzola you can get throughout the year. The dinner came up quickly on the spot by analyzing what I currently have in the fridge and what  I brought with me from the store. I had a great desire for broad beans, but chanterelle also tempt me. So why not combine them. For this I added spinach and gorgonzola which I just love together and a delicious dinner  was ready. You should try it!

Składniki /Ingredients:
300g kurek / 300g chanterelle mushrooms
150g ugotowanego bobu / 150g cooked broad beans
50g gorgonzoli / 50g gorgonzola
2 duże garści szpinaku / 2 large handfuls of spinach
sól, kolendra i pieprz / salt, coriander and pepper
2 ząbki czosnku / 2 garlic cloves
makaron penne / penne pasta

_DSCF5851

Makaron gotujemy al dente. W międzyczasie na maśle blanszujemy szpinak z posiekanym ząbkiem czosnku. Doprawiamy solą i pieprzem. Wrzucamy do garnka.

_DSCF5852

Na tej samej patelni również na maśle podsmażamy kurki. Kurki należy wcześniej dobrze opłukać i pędzelkiem usunąć piach z blaszek. Do kurek również dodajemy ząbek czosnku i roztarty pieprz oraz kolendrę.

_DSCF5853

Ugotowany bób wcześniej wyłuskałam. Do garnka dodajemy ugotowane penne, kurki z powstałym z nich bulionem i gorgonzolę i podgrzewamy, tak, aby ser się rozpuścił i utworzył sos.

_DSCF5854

Na koniec dodajemy bób i mieszamy delikatnie całość, żeby go nie połamać. Doprawiamy solą.

_DSCF5855

_DSCF5856

_DSCF5859

_DSCF5857

_DSCF5858

Dodaj komentarz