Czasami miewam dobre pomysły i do takich uważam przygotowane przeze mnie niedzielne śniadanie. Miałam ochotę na gofry, ale też na jajka i ogólnie ciągnęło mnie w sumie nie wiadomo do czego. I wtedy uznałam, że z goframi jest tak, jak z naleśnikami – można je jeść na słodko, ale na słono też pewnie są super. No i spróbowałam. I nie chwaląc się wyszły genialnie! :)
DIY: Salty waffles with fried egg, roasted ham and avocado
Sometimes I still have good ideas and one of those was, I think, my Sunday breakfast. I wanted waffles, but also the eggs and generally drew me in total do not know what. And then I decided that waffle is like the pancakes – you can eat sweet, but salty also probably are super. Well, I tried. And it was delicious! :)
Składniki / Ingredients:
4 jajka / 4 gees
250g mąki / 250g flour
300ml wody gazowanej / Carbonated water 300ml
8g suchych drożdży / 8g dry yeast
1 łyżeczka soli / 1 teaspoon salt
1 awokado / 1 avocado
Kilka plastrów szynki dojrzewającej / few slices of ham maturing
Do miski wlewamy wodę i wbijamy 2 jajka. Mieszamy razem.
Następnie dodajemy drożdże i ponownie mieszamy, a gdy połaczą się z wodą i jajkami dosypujemy wymieszaną z solą mąkę.
Pozostawiamy ciasto na ok 10 minut aby wyrosło i następnie smażymy w gofrownicy.
W międzyczasie kroimy szynkę na mniejsze kawałki i obsmażamy na suchej patelni.
Na tym samym tłuszczu, z dodatkiem odrobiny masła smażymy jajko na twardo. Jeżeli nie lubicie spieczonego na chrupko spodu wlejcie łyżeczkę wody – jajko będzie delikatne.
Na upieczone gofry nakładamy jajko sadzone, szynkę i awokado i gotowe – pyszne i pożywne śniadanie w sam raz na leniwy poranek :)