DIY: mydełka handmade

DSCF0918

Mikołajki za pasem, a Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami. Myślę, że spora część z Was prezentowe zakupy ma już za sobą, bądź jest w trakcie. Dla tych, którzy nadal nie maja pomysłu na podarunki dla najbliższych, mam dzisiaj propozycję. J W końcu prezenty DIY są jednymi z najfajniejszych!

 

Na urodziny dostałam książkę DIY Crafts – pośród różnych pomysłów znalazła się ta również propozycja na mydełka handmade. Ponieważ książka jest brytyjska, nie wszystkie produkty z niej są powszechnie dostępne w Polsce – tak też jest z wiórkami mydlin, które można przetapiać na potrzeby produkcji mydełek. Postanowiłam sprawdzić, czy zadziała to w przypadku gotowych mydeł. Może efekt nie jest taki sam, jak w książce, ale i tak moim zdaniem pomysł jest fajny.

 

December 6 is pretty close, and the Christmas is comming. I think that a lot of you gift shop has already passed, or are in the process. For those who still do not have an idea for gifts for your loved ones, I have a proposal today. :) And DIY gifts are one of the coolest!

 I got a book for his birthday DIY Crafts – among different ideas this was also a proposal for handmade soaps. Because the book is British, not all products from it are widely available in India – so it is with the grated soap suds, which can melt for the production of soaps. I decided to see if it will work for the finished soap. Perhaps the effect is not the same as in the book, but I think my idea is cool.

 

Będziemy potrzebować / We will need:

Białe/szare mydło / White / gray soap

Odrobinę wody / a little water

Silikonowe formeki / silicone forms

Ziarna kawy/gałązki lawendy albo inne dodatki do dekoracji / Coffee beans / twigs of lavender or other additives to decorate

DSCF0908

Mydło skrobiemy na wiórki. Wrzucamy do garnka.

DSCF0909

Dolewamy pół łyżeczki wody i na małym ogniu mieszamy. Bez wody niestety mydła dostępne w sklepach nie topią się.

DSCF0911

Na dnie foremki umieszczamy dodatki do dekoracji.

DSCF0912

Gotową masę nakładamy do foremek i odstawiamy do wystygnięcia.

DSCF0913

DSCF0914

DSCF0915

Gotowe! Opakowane w celofan na pewno będą fajnie wyglądać, jako dodatek do prezentów.

DSCF0917 DSCF0916 DSCF0918 DSCF0919 DSCF0920

 

 

Dodaj komentarz