DIY: SZLACHETNA PACZKA

Kochani,

Dzisiejszy wpis, chociaż nietypowy, ale również w tematyce DIY. Postanowiłam, podobnie jak rok temu, wykorzystać bloga, jako komunikator – skoro dociera on do pewnej liczby osób, to może też służyć szczytnym celom. W tym miejscu chciałam zwrócić się do Was z ogromną prośbą, aby zaangażować się w akcję SZLACHETNA PACZKA. Jest to naprawdę wspaniale przedsięwzięcie.

banner_kampania_SG_SZP

 

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana czternasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2013 roku Paczka połączyła 617 tysięcy Polaków, a wartość społeczna projektu przekroczyła 300 mln złotych! W tym roku w mądrej pomocy planujemy połączyć 700 tys. osób, a Paczka będzie organizowana w ponad 570 lokalizacjach w całej Polsce.

Pomóc możecie na różne sposoby – wpłacając dotację na konto fundacji, lub też stając się darczyńcą, w programie. Jeżeli chcecie pomóc, to tutaj na stronie akcji znajdziecie wszelkie niezbędne informacje. Tutaj znajdziecie założone przeze mnie wydarzenie na FB, w którym zbieramy środki na pomoc jednej rodzinie – jeżeli chcecie się przyłączyć do nas, kontaktujcie się ze mną przez FB, bądź dane kontaktowe na stronie. Możecie również przyłączyć się do innych grup – z Waszych miast które organizują pomoc, bądź tez samodzielnie wybrać rodzinę, którą się wesprze.

Liczy się każdy gest!

Bądźmy szlachetni i pomagajmy innym :) <3

Nati

0 comments on “DIY: SZLACHETNA PACZKAAdd yours →

Leave a Reply