Kolczyki w greckim stylu

DSCF5754

Od zawsze lubiłam długie wiszące kolczyki. Niestety ostatnio ze względów praktycznych coraz częściej idą w odstawkę na rzecz praktycznych wkrętów. Nie umniejszyło to jednak mojej miłości do połyskujących przy każdym ruchu ozdób w uchu.

Greckie motywy są cały czas obecne w modzie, a piękno i prostota ich wyrobów nie przemija i jest doceniana także dzisiaj. Także i ja pokusiłam się na stworzenie czegoś, co w pewien sposób będzie korespondowało z kulturą grecką. Tak powstały kolczyki ze szklanych koralików, które pięknie odbijają światło, a błękit tuneli kontrastuje z czernią paciorków kończących całość kompozycji.

Greek style earrings

I have always liked long dangling earrings. Unfortunately, lately, for practical reasons I use more often small earrings. However, this doesn’t diminish my love for glittering ornaments with every movement in the ear. Greek motifs are still present in fashion and beauty and simplicity of their products does not go away and is appreciated even today. Also I ventured to create something that in some way will be corresponded to the Greek culture. The result was earrings with glass beads that reflect light beautifully, and blue tunnels contrasts with black beads ending the whole composition. 

Będziemy potrzebować / We will need:

Szklane koraliki w kształcie tuneli (niebieskie i czarne) / Glass beads in the shape of a tunnel (blue and black)

6 czarnych szklanych paciorków / 6 black glass beads

12 małych czarnych kuleczek / 12 small black beads

2 bazy do kolczyka / 2 bases for earring

Szpilki jubilerskie zakończone stoperem i pętelką / Studs Jewellery completed a stopwatch and a loop

2 bigle / 2 findings

Mini kombinerki / mini pliers

DSCF5742

DSCF5746

Na szpilkę ze stoperem nawlekamy po kolei: małą czarną kuleczkę, szklany koralik, drugą czarną kuleczkę i dwa krótkie lub jeden długi szklany tunel. Za pomocą kombinerek zakańczamy pętelką. Takich elementów robimy 6- będą to zakończenia kolczyków.

DSCF5748

Następnie na pętelkowe szpilki nawlekamy po dwa niebieskie tunele i je również kończymy pętelką. W ten sposób otrzymamy „łańcuszki”. Wykonujemy 2 łańcuszki składające się z 3 odcinków i 4 z dwóch odcinków.

DSCF5749

DSCF5750

Przyczepiamy je do bazy kolczyka, tak, aby na środku znajdował się łańcuszek trzyelementowy, a po bokach- dwu.

DSCF5751

Na końcach łańcuszków doczepiamy czarne elementy przygotowane wcześniej.

Ostatnią rzeczą jest przymocowanie bigli do bazy kolczyka.

DSCF5752

I gotowe! :) / And it’s done! :)

DSCF5753

DSCF5754

DSCF5755

DSCF5760

DSCF5765

 DSCF5762

Jedna myśl na temat “Kolczyki w greckim stylu

Dodaj komentarz