DIY- naszyjnik w kolorach nieba

DSCF5317

!Miałam kilka pięknych, intensywnie niebieskich szklanych koralików w stylu Murano Glass. Są one pozostałością po prezencie z moich 18 urodzin, który po latach użytkowania rozpadł się, co gorsze w miejscu publicznym i cześć jego elementów przepadła bezpowrotnie. Nie mogły się jednak zmarnować, dlatego uznałam, że najwyższa pora dać im nowe życie. :)

Wiedziałam, że całość chcę oprzeć na gotowym srebrnym łańcuszku i wiedziałam też na którym, ale tak go sobie skutecznie schowałam, że długo nie mogłam go znaleźć. Jednak po przetrząśnięciu licznych pudełek i szkatułek z biżuterią w końcu go zlokalizowałam. :P Dobrałam do niego dodatki w postaci muliny, pereł i szklanych tuneli.

DIY-necklace in the colors of the sky

I had some beautiful, intense blue glass beads in the style of Murano Glass. They are a remnant of the gift of my 18th birthday, which fell apart after years of use in a public place and some of its elements is gone forever. I couldn’t just leave them like that, so I decided it was time to give them a new life. I knew that all I want to rely the necklace on the silver chain, but I effectively hid it and I couldn’t find it. However, after a search of the many boxes and chests of jewelry in the end I located it. :P I chose also for my necklace threads, beads and glass tunnels.

Będziemy potrzebować / We will need:

Mulinę w kilku kolorach [szary i dwa odcienie niebieskiego] / Cotton threads in different colors [gray and two shades of blue]

Szklane koraliki / Glass beads

Perły / Pearls

Srebrny łańcuszek / silver chain

Ogniwa jubilerskie / jewelry rings

Igłę i nitkę / Needle and thread

DSCF5293

DSCF5296

Z muliny w trzech kolorach zaplotłam warkocz. Miał ok. 8mm szerokości i 30cm długości. Drugi warkocz wykonałam z najciemniejszego odcienia nitek. Szerokość mniejszego wynosiła ok. 5mm.

DSCF5298

DSCF5300

Część pereł nawlekłam na nitkę, przekładając je na zmianę kobaltowymi szklanymi koralikami.

DSCF5302

Za pomocą igły i nitki przyszyłam cieńszy warkocz do łańcuszka. Dzięki temu, że użyty przeze mnie łańcuszek miał wplecione czarne nici łatwiej mi było połączyć oba elementy ze sobą.

DSCF5303

DSCF5305

Do warkocza doszyłam perły i niebieskie koraliki. Brzegi przyszyłam w taki sposób, że gotowy sznurek nawleczonych koralików doszywałam do warkocza. Jednak, żeby całość z zachowanie właściwego kształtu mogła się zaginać, a nie stanowić prosty pasek sześć środkowych pereł i koraliki między nimi doszyłam pojedynczo, dzięki czemu, po wygięciu nie ma między nimi nitki, która by je przytrzymywała i uniemożliwiała rozłączenie się elementów.

DSCF5306

W następnej kolejności doszyłam szerszy, trzykolorowy warkocz.

DSCF5308

Na tym warkoczu na dolnych brzegach najjaśniejszych splotów przyszyłam szklane koraliki tunele.

DSCF5312

Z muliny wykonałam też cztery frędzle- dwa szare i dwa niebieskie, które są trochę krótsze od szarych.

DSCF5309

Do warkocza na dole doszyłam za pomocą nitki duże szklane koraliki. Aby mieć pewność, że całość będzie się dobrze trzymać na zakończeniach koralików umieściłam blokady w postaci mniejszych koralików, które utrzymują nitkę wewnątrz dużych. Dzięki temu nić nie wystaje na zewnątrz.

DSCF5314

Na koniec pomiędzy dużymi wiszącymi koralikami doczepiłam za pomocą ogniw jubilerskich frędzle i przyciełam końcówki warkoczy do równej długości.

Naszyjnik gotowy! Necklace is ready :)

DSCF5316

DSCF5320

DSCF5903

DSCF5318

DSCF5902

Untitled-1

DSCF5904

Dodaj komentarz