Dym i lustra

admin-ajax

Neil Gaiman, jeden z autorów, których książki bardzo lubię będzie bohaterem dzisiejszego wpisu. A dokładniej jego konkretna książka „Dym i lustra”.

NeilGaiman

Cały tytuł brzmi: „Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia” i jest to zbiór opowiadań autorstwa Neila Gaimana. W książce już na samym wstępie napisanym przez autora, który jest bardzo obszerny znajdujemy opowiadanie Prezent ślubny. Wstęp przybliża także okoliczności powstania znajdujących się w książce utworów. Wewnątrz znajdziecie 35 indywidualnych opowiadań.

DSCF3224

Każde z opowiadań jest zaskakujące, często mroczne, jak to u Gaimana bywa, ale znajdziemy także pewną dozę humoru, groteski i tajemnicy.

Ngsmam

Tematyka opowiadań jest bardzo zróżnicowana i nie opiera się na jednym motywie lub wątku, dzięki czemu każde kolejne opowiadanie zaskakuje nas fabułą i formą, a dzięki temu nie można się nudzić! :)

DSCF3225

Moim ulubionym opowiadaniem, do którego wracałam kilka razy [co w moim przypadku nie zdarza się często, bo z reguły nie czytam książek dwa razy], jest Szkło, śnieg i jabłka. Opowiadanie to zawiera alternatywną wersję bajki o królewnie Śnieżce i złej Królowej. Nie będę jednak zdradzać szczegółów, zachęcam do samodzielnego poznania nowego spojrzenia na tą historię!

DSCF3228

2 myśli na temat “Dym i lustra

  1. Ja swoją przygodę z Gaimanem dopiero zaczynam. Obecnie czytam „Amerykańskich bogów”, ale sądzę, że na tym nie poprzestanę. Uwielbiam, kiedy autor zaskakuje czytelnika, a Gaimanowi to naprawdę wychodzi :)

  2. „Amerykańscy bogowie” to naprawdę świetna książka! Sposób, w jaki wymyślił całą fabułę i to, jak ona się zmienia powoduje, że na pewno się nią nie znudzisz! :)

Dodaj komentarz