Gdy znudzi się sweter…

Zapewne każda z nas wielokrotnie znajdowała się w takiej sytuacji, kiedy to stawała przed szafą, która nie oferowała nam nic nowego, zaś wszystko, co się w niej znajdowało już dawno się znudziło. Oto, jak w łatwy i prosty sposób można nadać naszemu staremu, nieatrakcyjnemu sweterkowi nowe życie :)

Najlepiej wybrać lekki, delikatny materiał. Nie musi być prześwitujący. Naszymi pomocnikami będą: igła, nitka i nożyczki.

Obrazek

Materiał składamy tak, aby w efekcie końcowym ułożony był w małe kwadraty równej wielkości. W wersji najprostszej wycinamy koła. Dla bardziej wytrwałych polecam 5-cio i 6-cio listne kwiatki. Ich ilość zależy od tego jak dużą powierzchnię chcecie pokryć. Ja wycięłam ok. 50 kół. Brzegi nie muszą być równe, a jeżeli materiał się strzępi można ogrzać je nad ogniem, żeby przytopić obramowanie. Należy jednak z tym bardzo uważać, po pierwsze, żeby się nie poparzyć, a po drugie, żeby nie spalić materiału.

Obrazek

Każde kółko składamy na pół dwukrotnie. Efekt ma wyglądać tak:

Obrazek

Przyszywamy złożone kółka obok siebie. Gęstość przyszywania zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli ma to być „gęsty” wzór i puszysty, to jak najbliżej siebie. Jeżeli lekki i przejrzysty- w większych odległościach.

Obrazek

Obrazek

Jest to praca dosyć żmudna, gdyż każde koło przyszywamy oddzielnie, ale efekt końcowy wart jest poświęconego czasu.

paulablog1.jpg

Paula na bloga

Dodaj komentarz